Łatwy zwrot towaru
Elektrostymulator mięśni dna miednicy Pelvifine
Pelvifine to urządzenie do stymulacji nerwowo-mięśniowej (ang. neuromuscular electrical stimulation) przy użyciu technologii NEMS, która zapewnia wzmocnienie słabych mięśnie dna miednicy, a także rozluźnienie mięśni w przypadku ich zbyt dużego napięcia. Ten rodzaj stymulacji działa głęboko na mięśnie, dzięki czemu skutecznie rehabilituje dno miednicy. Terapia prowadzona jest przy użyciu sondy dopochwowej dostępnej w zestawie.
Pelvifine to jedyny na rynku elektrostymulator mięśni dna miednicy, który pozwala na ustawienie szerokości impulsu do 750 µS (opcja ta jest dostępna na dwóch programach własnych).
Pelvifine wyposażono w dwa kanały oraz kilkanaście programów (11 programów + 3 programy użytkownika). Stymulator pozwala na regulację szerokości impulsy, częstotliwości, czasu pracy oraz długości cyklów odpoczynku, a także zastosowania naprzemiennego lub synchronicznego. Obsługa aparatu jest prosta, a wszystkie niezbędne informacje dotyczące ustawień i przebiegu sesji znajdują się na czytelnym wyświetlaczu.
Pelvifine to urządzenie idealne dla każdej kobiety do zastosowania w celu profilaktyki dysfunkcji mięśni dna miednicy, a także do leczenie nietrzymania moczu, wypadnięcia narządów oraz wzmocnienia mięśni Kegla po ciąży i porodzie oraz w okresie menopauzy.
Urządzenie posiada certyfikaty jakości CE i jest zgodne z unijną dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych.
Elektrostymulator mięśni dna miednicy Pelvifine - cechy:
- dwa niezależne kanały
- 2 przebiegi (asymetryczny - prostokątny dwufazowy dla profilaktyki oraz symetryczny- prostokątny dwufazowy dla rehabilitacji i leczenia)
- 11 programów
- 3 programy użytkownika
- czytelny wyświetlacz LCD
- możliwość regulacji parametrów zabiegu
Elektrostymulator Pelvifine - programy:
- P01 - ulga w bólu
- P02 - leczenie wypadnięcia narządów
- P03 - P04 - leczenie wysiłkowego nietrzymanie moczu
- P05 - poprawa kondycji mięśni po ciąży i porodzie
- P06 - P07 - ciągła stymulacja
- P08 - poprawa wrażliwości seksualnej
- P09 - poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy podczas menopauzy
- P10 - ćwiczenia wytrzymałościowe
- P11 - rozluźnienie mięśni dna miednicy
Sonda Everyway Medical PR03:
Elektroda dopochwowa 2-pierścieniowa PR03 do elektrostymulacji mięśni Kegla w nietrzymaniu moczu. Zawiera dwa pierścienie, między którymi odległość wynosi 15 mm. Elektroda PR03 współpracuje z większością
aparatów do elektrostymulacji nerwowo-mięśniowej (EMS).
Anatomiczny kształt pozwala na łatwą aplikację oraz komfort podczas prowadzenia zabiegu.
Elektrostymulacja w terapii dna miednicy:
Zastosowanie
- profilaktyka dysfunkcji mięśni dna miednicy
- poprawa kondycji mięśni dna miednicy
- poprawa ukrwienia mięśni
- leczenie wypadnięcia narządów (uzależnione od nasilenia objawów)
- leczenie nietrzymania moczu różnego rodzaju
- powrót do formy po ciąży i porodzie oraz operacjach przepukliny
- poprawa doznań podczas zbliżenia
- działanie przeciwbólowe
Jednym z badań pokazującym skuteczność elektrostymulacji w nietrzymaniu moczu jest Female urinary incontinence and intravaginal electrical stimulation: an observational prospective study. Podczas tego badania grupa 359 kobiet z nietrzymaniem moczu (207 z wysiłkowym nietrzymaniem moczu WNM, 33 z naglącym nietrzymaniem moczu NNM i 119 z mieszanym nietrzymaniem moczu MNM) była poddawana elektrostymulacji dopochwowej przez 20–30 min dziennie, 5 dni w tygodniu przez 10 tygodni. Wyniki badań mówią same za siebie:
Całkowite wyleczenie nastąpiło u:
- 65,7% kobiet z WNM
- 57,6% kobiet z NNM
- 61,3% kobiet z MNM
Istotną poprawę zgłosiło:
- 14,6% kobiet z WNM
- 24,2% kobiet z NNM
- 15,1% kobiet z MNM
Chêne, G., Mansoor, A., Jacquetin, B., Mellier, G., Douvier, S., Sergent, F., … & Seffert, P. (2013). Female urinary incontinence and intravaginal electrical stimulation: an observational prospective study. European Journal of Obstetrics & Gynecology and Reproductive Biology, 170(1), 275-280.
Jaki elektrostymulator mięśni Kegla wybrać?
Dlaczego trening mięśni Kegla jest ważny?
Nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu jest bardzo częstym zaburzeniem występującym u kobiet. Nietrzymanie moczu jest definiowane jako występowanie mimowolnych wycieków moczu przez cewkę moczową.
Skurcz zwieraczy reguluje otwieranie i zamykanie różnych kanałów (cewki moczowej, pochwy i odbytu). W przypadku pęcherza dno miednicy reguluje zamknięcie cewki moczowej, aby zapobiec wyciekaniu moczu.Ta siła musi być większa niż jakakolwiek inna, która naciska na pęcherz. Przecieki pojawiają się, gdy dno miednicy nie jest wystarczająco silne. W takim przypadku zwieracza nie można poprawnie zamknąć.
Wyciek moczu może wystąpić z wielu powodów np. po porodzie lub w okresie menopauzy. Aby zapobiec temu problemowi, niezbędne jest trenowanie dna miednicy przez całe życie. Urządzenie pomaga w nauce lokalizacji dna miednicy, wykonywanie skurczów oraz wzmacniania jej muskulatury i właściwości (sprężystość, toniczność, wytrzymałość).
Życie intymne
Dno miednicy odgrywa ważną rolę podczas stosunku. Podczas fazy przed orgazmem wymagane jest odpowiednie napięcie mięśni, które zapewnia wzrost odczuć podczas aktu, ale dopiero ich rozluźnienie powoduje orgazm. Dlatego umiejętność kontroli mięśni dna miednicy jest gwarancją intensywnych doznań.
Słabe mięśnie dna miednicy zmniejszają odczucia podczas stosunku. Natomiast zbyt napięte mięśnie mogą być powodem pojawienie się bólu podczas zbliżenia. Tym dwóm sytuacją można zaradzić ćwicząc prawidłowe napięcie i kontrolę skurczów mięśni dna miednicy.
Poprawa kondycji mięśni po ciąży i porodzie
Nacisk macicy i pęcherza na dno miednicy, nieprawidłowe przygotowanie mięśni dna do porodu, a także nacięcie krocza może w dużym stopniu wpłynąć na ich osłabienie i pojawienie się trudności z powrotem do normalnego stanu. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się rozluźniać dno miednicy podczas ciąży. Ułatwi to przejście dziecka przez kanał rodny oraz zapobiegnie osłabieniu pęcherza, co może spowodować późniejsze problemy z nietrzymaniem moczu.
Elektrostymulacja mięśni dna miednicy - przeciwwskazania:
- rozrusznik serca (wymaga konsultacji z lekarzem)
- padaczka
- nowotwór układu moczowo-płciowego lub jelita grubego
- ciąża
- infekcja pochwy.
Zawartość opakowania:
- elektrostymulator Pelvifine
- sonda dopochwowa Everyway Medical PR03 - 1 szt.
- zestaw przewodów - 2 szt.
- instrukcja obsługi
- torebka z miękkiego materiału do przenoszenia urządzenia
- bateria 9V
UWAGA! Ze względów higienicznych ewentualny zwrot produktu w ramach 14-dniowego prawa zwrotu nie będzie uznawany w przypadku rozpakowania sondy i usunięcia plomby z opakowania.
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.
Czas rozruchu: | 0,3 - 9,9 s |
Czas zabiegu: | 1 - 99 min |
Częstotliwość: | w trybie ciągłym 2 Hz - 100 Hz [dokładność 2%] |
Liczba kanałów: | 2 |
Moc: | bateria 9V |
Szerokość impulsu: | 50 µS - 750 µS [dokładność 2%] |
Napięcie wyjściowe: | 180 woltów +10 / -30 woltów |
Sonda dopochwowa: | Everyway Medical PR03 |
Natężenie prądu: | 0–90 mA |