Łatwy zwrot towaru
Pessar położniczy kołnierzowy Albis
Pessar kołnierzowy, znany także jako pessar położniczy, działa poprzez zapobieganie skracaniu szyjki macicy. W ponad 90% przypadków stanowi alternatywę dla zabiegu chirurgicznego w celu zapobieżenia niewydolności ciśnieniowo-szyjkowej, co jednocześnie pozwala uniknąć przedwczesnych porodów.
Pessar jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, u których dochodzi do przedwczesnego skracania lub rozszerzania szyjki macicy. Stosuje się go również w leczeniu innych, rzadziej występujących problemów w ciąży, takich jak zastój moczu w nerkach, żylaki kończyn dolnych i sromu, a także zespół bólowy miednicy mniejszej.
Mechanizm działania pessara położniczego polega na podtrzymywaniu szyjki macicy i jej przesuwaniu w kierunku kości krzyżowej, jednocześnie nie zamykając jej całkowicie. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie w następujących przypadkach:
- podtrzymanie szyjki macicy u kobiet w ciąży w celu zapobiegania przedwczesnemu porodowi,
- w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego,
- w przypadku podwyższonego ciśnienia wewnątrzmacicznego,
- w leczeniu niewydolności szyjki macicy.
Pessar położniczy Albis został wyposażony w otwory pozwalające na właściwy odpływ wydzielin zachowując higienę i minimalizując ryzyko infekcji.
Pessar położniczy, kołnierzowy Albis - cechy
- elastyczny i miękki, występuje w kolorze transparentnym
- otwory perforacyjne zapewniające wymianę powietrza oraz odpływ wydzieliny, dzięki teu instnieje mniejsze ryzyko upławów i zakażeń w obrębie pochwy
- występuje w różnych rozmiarach
Pessar położniczy Albis - wymiary
- rozmiar 2: średnica 60 mm
- rozmiar 3: średnica 65 mm
- rozmiar 7: średnica 85 mm
Stosowanie pessara
- Pessar położniczy Albis jest zakładany przez lekarza położnika, gdy pacjentka znajduje się w pozycji leżącej. Ważne jest, aby krzywizna pessara była skierowana ku górze, a większy obwód urządzenia opierał się na dnie miednicy. Pessar powinien zostać umieszczony w szczycie pochwy, dzięki czemu szyjka macicy znajdzie się wewnątrz dalszej części pessara.
- Po założeniu pessara, położnik może ocenić stopień ucisku szyjki macicy przez dalszą część obwodu urządzenia. Po założeniu pessara pacjentka powinna wstać i sprawdzić, czy urządzenie jest prawidłowo umiejscowione. Wykonanie kilku kroków pomoże jej ocenić, czy bolesne objawy ustąpiły.
- Do założenia pessara warto zastosować żel nawilżający, który ułatwia procedurę i poprawia komfort pacjentki. Należy używać preparatów o działaniu przeciwbakteryjnym, które nie zakłócają naturalnej flory bakteryjnej pochwy.
- U pacjentek bezobjawowych pessar może być stosowany przez resztę ciąży lub do 37. tygodnia ciąży, jeśli celem jest zapobieganie przedwczesnemu porodowi.
- Pessar może być wyciągany w celu umycia produktu. Jednak jakiekolwiek działania manipulacyjne z pessarem powinny być ograniczone do niezbędnego minimum.
- Założony pessar nie stanowi przeszkody ani nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania badań ultrasonograficznych.
Zawartość opakowania:
- pessar położniczy Albis (rozmiar 3 - średnica 65 mm) - 1 szt.
UWAGA: Po rozpakowaniu przyboru, nie ma możliwości dokonania zwrotu.
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.