Łatwy zwrot towaru
Elektrostymulator evoStim P do terapii NTM biofeedback ciśnieniowy
evoStim P to urządzenie do terapii mięśni dnia miednicy mniejszej (mięśni Keglla) przy użyciu elektrostymulacji EMS, a także metody biofeedback ciśnieniowy (pneumatyczny). Rozwiązanie evoStim P pozwala na pasywną 1-kanałową stymulację mięśni w celu wymuszenia ich skurczy, jak i na aktywną reedukację mięśni miednicy za pomocą biofeedbacku ciśnieniowego. Do wykorzystania są następujące cele terapeutyczne:
- URGE - naglące nietrzymanie moczu
- STRE - wysiłkowe nietrzymanie moczu
- MIX - mieszane nietrzymanie moczu
- PAIN - łagodzenie bólu w okolicach krocza i miednicy
- EVO - rehabilitacja za pomocą elektrostymulacji EMS wyzwalanej świadomymi skurczami (biofeedback ciśnieniowy)
- BIOFEEDBACK - biofeedback rekrutacyjny i treningowy metodą ciśnieniową
Urządzenie wyposażono w sondę dopochwową, która, oprócz elektrod do elektrostymulacji, posiada balon powietrzny służący do pomiaru siły skurczu mięśniowego na podstawie ciśnienia powietrza w balonie. Elektrody sondy są pozłacane, co zapewnia doskonałe warunki elektrostymulacji i eliminuje reakcje alergiczne u osób, które są uczulone na nikiel.
Urządzenie evoStim E jest dedykowane do stosowania przez pacjenta w warunkach domowych (po konsultacji z lekarzem), jak również w gabinetach specjalistycznych. Zalecane jest przy średnim oraz znacznym osłabieniu mięśni Kegla, a także w stopniu pozwalającym na minimalne wykonanie skurczu. Produkt raczej nie nadaje się stosowane do diagnostyki siły skurczu.
Rozwiązanie stwarza możliwość ustawienia dwóch rodzajów fali impulsów (symetryczne lub naprzemienne) w celu lepszego dopasowania stymulacji do rodzaju sondy (z elektrodami pierścieniowymi lub bocznymi).
Elektrostymulator evoStim P - cechy:
- ekran dotykowy LCD z podświetleniem w wielu kolorach
- możliwość sprawnej regulacji przy użyciu pokrętła
- 6 programów zabiegowych
- opcja modyfikacji wybranych parametrów w gotowych programach
- funkcja IntelliStim® - inteligentne automatyczne dopasowanie parametrów stymulacji
- funkcja aktywnego odpoczynku - minimalna stymulacja relaksująca podczas fazy odpoczynku (STRE, MIX).
- możliwość wyłączenia sygnałów dźwiękowych dla większej dyskrecji
- detekcja otwartego obwodu prądowego
- urządzenie medyczne klasy IIa wg 93/42/CEE
Elektrostymulacja EMS:
Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa EMS to metoda, w której przy użyciu impulsów elektrycznych stymulowane są mięśnie lub nerwy motoryczne. evoStim E pobudza to pracy mięśnie dna miednicy, w tym głownie mięsień łonowo-guziczny. Urządzenie oferuje 4 programy zabiegowe, które dedykowane są do stosowania przy poszczególnych rodzajach nietrzymania moczu, a także dolegliwościach bólowych. Dzięki terapii elektrostymulacji z programem STRE wzmocnisz siłę i wytrzymałość mięśni dna miednicy, co pomoże w kontroli pęcherza przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Natomiast stosując program URGE rozluźnisz zbyt napięte mięśni, które powodują naglące nietrzymanie moczu. Urządzenie dodatkowo posiada program MIX do reedukacji mięśni dna miednicy w przypadku pojawienie się nietrzymania moczu typu mieszanego, a także program zalecany do łagodzenia bólu w okolicach krocza i miednicy.
Biofeedback ciśnieniowy:
Biofeedback to sprzężenie zwrotne funkcji biologicznej organizmu. Pozwala on użytkownikowi na zidentyfikowanie i zmodyfikowanie funkcji ciała, w celu poprawy samokontroli. Podczas treningu mięśni dnia miednicy za pomocą metody biofeedback pacjent jest proszony o samodzielne wykonanie maksymalnego skurczu. Pomiar aktywności mięśni odbywa się poprzez pomiar ciśnienia powietrza w balonie ściskanym w pochwie. Aktywność ta jest wizualizowana na ekranie komputera w formie koncentrycznych okręgów lub za pomocą wykresu słupkowego, a zadaniem użytkownika jest wykonanie tak silnego skurczu, aby osiągnąć zobrazowany na ekranie cel. Pomaga to zwiększyć świadomość pracy mięśni oraz kontroli nad nimi.
W odróżnieniu od biofeedback EMG, w metodzie ciśnieniowej nie ma potrzeby stosowania zewnętrznej elektrody odniesienia. Biofeedback ciśnieniowy może się okazać lepszym rozwiązaniem, gdy poziom sygnałów EMG mięśni dna miednicy jest zbyt niski. W mniejszym stopniu pomaga jednak w technice relaksacji mięśni.
Program EVO
Program EVO jest połączeniem stymulacji mięśni w celu wymuszenia ich skurczy oraz aktywnej reedukacji mięśni miednicy za pomocą biofeedbacku. Podczas pracy z programem zadaniem pacjenta jest osiągnięcie określonego progu, co jest wynagradzane wyzwoleniem impulsów progowych EMS, których zadaniem jest pomoc pacjentowi w zwiększeniu siły skurczu i podtrzymaniu czasu jego trwania. Ostatnia osiągnięta wartość progowa jest automatycznie zapisywana i będzie progiem początkowym następnej sesji.
Porównanie elektrostymulatorów evoStim:
Po co trenuje się mięśnie dna miednicy?
Nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu jest bardzo częstym zaburzeniem występującym u kobiet. Nietrzymanie moczu jest definiowane jako występowanie mimowolnych wycieków moczu przez cewkę moczową.
Skurcz zwieraczy reguluje otwieranie i zamykanie różnych kanałów (cewki moczowej, pochwy i odbytu). W przypadku pęcherza dno miednicy reguluje zamknięcie cewki moczowej, aby zapobiec wyciekaniu moczu.Ta siła musi być większa niż jakakolwiek inna, która naciska na pęcherz. Przecieki pojawiają się, gdy dno miednicy nie jest wystarczająco silne. W takim przypadku zwieracza nie można poprawnie zamknąć.
Wyciek moczu może wystąpić z wielu powodów np. po porodzie lub w okresie menopauzy. Aby zapobiec temu problemowi, niezbędne jest trenowanie dna miednicy przez całe życie. Urządzenie pomaga w nauce lokalizacji dna miednicy, wykonywanie skurczów oraz wzmacniania jej muskulatury i właściwości (sprężystość, toniczność, wytrzymałość).
Życie intymne
Dno miednicy odgrywa ważną rolę podczas stosunku. Podczas fazy przed orgazmem wymagane jest odpowiednie napięcie mięśni, które zapewnia wzrost odczuć podczas aktu, ale dopiero ich rozluźnienie powoduje orgazm. Dlatego umiejętność kontroli mięśni dna miednicy jest gwarancją intensywnych doznań.
Słabe mięśnie dna miednicy zmniejszają odczucia podczas stosunku. Natomiast zbyt napięte mięśnie mogą być powodem pojawienie się bólu podczas zbliżenia. Tym dwóm sytuacją można zaradzić ćwicząc prawidłowe napięcie i kontrolę skurczów mięśni dna miednicy.
Powrót do formy po ciąży i porodzie
Nacisk macicy i pęcherza na dno miednicy, nieprawidłowe przygotowanie mięśni dna do porodu, a także nacięcie krocza może w dużym stopniu wpłynąć na ich osłabienie i pojawienie się trudności z powrotem do normalnego stanu. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się rozluźniać dno miednicy podczas ciąży. Ułatwi to przejście dziecka przez kanał rodny oraz zapobiegnie osłabieniu pęcherza, co może spowodować późniejsze problemy z nietrzymaniem moczu.
Przeciwwskazania do stosowania elektrostymulatora:
- rozrusznik serca (wymaga konsultacji z lekarzem)
- padaczka
- nowotwór układu moczowo-płciowego lub jelita grubego
- ciąża
- infekcja pochwy.
Zawartość opakowania:
- Elektrostymulator evoStim P
- Sonda dopochwowa VAG-2STFW
- Przewód do podłączenia sondy (lub elektrod samoprzylepnych) - 1 szt.
- Podstawka do postawienia urządzenia w pionie na płaskiej powierzchni
- Plastikowy klucz do otwierania komory baterii
- Usztywnione etui do przechowywania urządzenia z wewnętrznymi kieszeniami
- Bateria alkaliczne AAA 1,5V (LR03) - 3 szt.
- Instrukcja obsługi
UWAGA! Ze względów higienicznych ewentualny zwrot produktu w ramach 14-dniowego prawa zwrotu nie będzie uznawany w przypadku rozpakowania sondy i usunięcia plomby z opakowania.
To jest wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż ten wyrób medyczny może nie być odpowiedni dla Ciebie.
Czas zabiegu: | 15, 30, 45, 60, 90 minut lub ciągła |
Częstotliwość: | 1-150 Hz |
Gwarancja: | 2 lata (nie dotyczy akcesoriów) |
Liczba kanałów: | 1 |
Natężenie maksymalne: | 99 mA |
Prąd wyjściowy: | 60mA |
Standard połączenia elektrod: | pin 2mm |
Szerokość impulsu: | od 50 do 400 μs w krokach co 10 (± 5%) |
Waga: | 150 g |
Rozmiar: | 14 x7 x 2,5 cm |
Moc: | Baterie 3xAAA, 4,5V |