Łatwy zwrot towaru
Pessar pierścieniowy gruby Dr. Arabin
Pessar pierścieniowy gruby - opis produktu:
Pessar pierścieniowy gruby to specjalistyczne urządzenie medyczne używane w ginekologii. Jego podstawowym zadaniem jest wspieranie narządów miednicy mniejszej, szczególnie przy obniżeniu macicy lub pęcherza moczowego. Pessar ten charakteryzuje się większą grubością niż standardowe pessary pierścieniowe, co zapewnia dodatkowe wsparcie i stabilność, a tym samym ze względu na większą powierzchnię styku mniejsze ciśnienie na ścianę pochwy. Warto zaznaczyć, że słowa "gruby" i "szeroki" stosuje się zamiennie. Ma on na celu odróżnić go od pessara standardowego (w domyśle cienkiego). Pessar pierścieniowy szeroki stosuje się zwykle u osób starszych.
Wykonany jest z elastycznego, certyfikowanego silikonu medycznego. Jego kształt przypomina pierścień, co ułatwia umieszczenie go w pochwie. Grubość pessaru ma kluczowe znaczenie, gdyż pozwala na lepsze podparcie obniżonych narządów oraz redukcję objawów z nimi związanych.
Zastosowanie pessarów pierścieniowych grubych to obniżenie lub wypadanie narządów (np. wypadanie macicy) w mniejszych stopniach ciężkości oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu.
Dla wielu kobiet pessar pierścieniowy gruby stanowi alternatywę dla operacji, zwłaszcza w przypadkach, gdy zabieg chirurgiczny nie jest wskazany lub jest niemożliwy do przeprowadzenia. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla starszych pacjentek, u których ryzyko powikłań operacyjnych jest wyższe.
Pessar ten jest dostępny w różnych rozmiarach, co pozwala na dobranie najbardziej odpowiedniego dla konkretnego przypadku. Wymaga regularnej kontroli i wymiany przez specjalistę, aby uniknąć ryzyka infekcji lub podrażnienia.
Jego aplikacja i usuwanie są zazwyczaj proste, jednak zaleca się, aby pierwsze umieszczenie pessaru odbyło się pod nadzorem lekarza. Po odpowiednim przeszkoleniu wiele kobiet jest w stanie samodzielnie zarządzać swoim pessarem.
Pessar pierścieniowy gruby, mimo że jest skutecznym rozwiązaniem dla wielu problemów ginekologicznych, nie jest odpowiedni dla każdej pacjentki. Dlatego ważne jest, aby decyzja o jego użyciu była poprzedzona dokładną diagnozą i konsultacją z lekarzem ginekologiem. Pessar pierścieniowy szeroki dr Arabin jest wyrobem medycznym.
Charakterystyczne cechy pessara pierścieniowego grubego:
- Stosowany jest przy obniżeniu narządów w stopniu I lub II,
- Stosuje się zwykle u starszych pacjentek z niezbyt dużymi obniżeniami ścian pochwy,
- Stosowany w objawach wysiłkowego nietrzymania moczu,
- Jest to sprzęt medyczny wielorazowy, powinien być używany maksymalnie do 3 lat,
- Wprzypadku wystąpienia pękknieć lud odbarwień należy pessar wymienić na nowy,
- Wprzypadku wystąpienia niepożądanego działania biologicznego np. upławy, krwawienie, nieprzyjemny zapach zawsze skonsultuj się z lekarzem.
Pessary pierścieniowe grube - jak wygląda dobór rozmiaru?
Pessar pierścieniowy stosowany jest przy obniżeniu macicy a fachowo mówiąc narządów rodnych. Po pierwszym założeniu pessara pacjentkę należy zbadać po tygodniu (najpóźniej po czterech tygodniach). Podczas każdej wizyty kontrolnej pessar jest wyjmowany i czyszczony, a pochwa badana pod kątem nadżerek, martwicy uciskowej lub reakcji alergicznych. Nierzadko zdarza się, że rozmiar pessara zmienia się już po pierwszej regulacji. Następnie w ciągu jednego do dwóch tygodni pacjent powinien poddać się ponownemu badaniu. W przypadku stwierdzenia pęknięć lub innych defektów na pessarze należy go wymienić. Najlepiej, aby pacjent przez cały okres leczenia znajdował się pod opieką tego samego lekarza. W przypadku zmotywowanej pacjentki, która potrafi wykazać skuteczne usuwanie, zakładanie i pielęgnację pessara, wizyty kontrolne mogą odbywać się w większych odstępach czasu, według uznania lekarza.
Czy mogę samodzielnie wyjmować pessar pierścieniowy szeroki?
Tak, nie ma przeciwwskazań do zakładania i wyjmowania pessara pierścieniowego szerokiego (grubego) samodzielnie. Wyjmujemy go najlepiej w pozycji stojącej z jedną nogą opartą o łóżko lub krzesło. Podczas zdejmowania pierścienia pacjentka ciągnie pierścień palcem wskazującym i wysuwa go z pochwy. Wskazane jest wyjmowanie pessara na noc i zakładanie ponownie rano.
Kiedy pacjentka nie powinna stosować pessarów pierścieniowych grubych?
- Obniżenie narządów stopnia III-IV. Stopnie, które można leczyć za pomocą pessarów kostkowych lub grzybkowych,
- W przypadku pacjentów, którzy wymagają opieki lub nie są w stanie zapewnić regularnych zmian, wskazane może być zaangażowanie opiekuna lub członka rodziny w zarządzanie zmianą,
- Ból, krwawienie lub silny upław, należy skonsultować się z lekarzem,
- Alergia na silikon,
- Aktywne infekcje, w tym zapalenie pochwy lub miednicy mniejszej, uniemożliwiają stosowanie pessara do czasu ustąpienia infekcji,
- Osłabionym pacjentom, którzy nie rozumieją porad, ignorują je lub nie można ich kontrolować, nie należy zakładać pessara.
Pessar pierścieniowy gruby Dr. Arabin - zawartość opakowania:
- Pessar pierścieniowy Dr. Arabin rozmiar 55 mm,
- Instrukcja w języku polskim.
UWAGA: Po rozpakowaniu produktu, nie ma możliwości dokonania zwrotu.