Łatwy zwrot towaru
Ten towar jest dostępny w naszych sklepach
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA:
- pessar położniczy (rozmiar 1: 65/17/32) - 1 szt.
- instrukcja w języku polskim
OPIS PRODUKTU:
Silikonowy pessar położniczy Calmona to rozwiązane do potrzymania szyjki macicy. Pessar został wykonany z miękkiego i elastycznego silikonu, dzięki czemu łatwo się go zgina, co pozwala na wygodną i bezbolesną aplikację oraz stosowanie bez ryzyka odleżyn i ucisków. Dodatkowo rozmieszczenie wstążki w rogach umożliwia łatwe wyciągnięcie.
Pessar położniczy Calmona został wyposażony w otwory pozwalające na właściwy odpływ wydzielin zachowując higienę i minimalizując ryzyko infekcji.
Mechanizm działania pessara położniczego powoduje podtrzymywanie szyjki macicy i przesuwanie jej w kierunku kości krzyżowej. Jednocześnie nie zostaje zamknięta szyjki macicy. Czyni go to przyborem idealnym w następujących przypadkach:
- podtrzymania szyjki macicy u ciężarnych - zapobieganiem przedwczesnemu porodowi
- przy intensywnym wysiłku fizycznym
- przy podwyższonym ciśnieniu wewnątrzmacicznym
- przy niewydolności szyjki macicy.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
- elastyczny i miękki - łatwa aplikacja i komfortowe stosowanie
- otwory perforacyjne zapewniające wymianę powietrza oraz odpływ wydzieliny, a tym samym mniejsze ryzyko upławów i zakażeń w obrębie pochw
- 3 rozmiary
WYMIARY:
- rozmiar 1: średnica zewnętrzna: 32 mm, wysokość krzywizny: 17 mm, wewnętrzna górna średnica: 32 mm
- rozmiar 2: średnica zewnętrzna: 32 mm, wysokość krzywizny: 21 mm, wewnętrzna górna średnica: 32 mm
- rozmiar 3: średnica zewnętrzna: 32 mm, wysokość krzywizny: 25 mm, wewnętrzna górna średnica: 32 mm
STOSOWANIE:
- Pessar położniczy Calmona jest zakładany przez lekarza położnika. Założenie pessara jest przeprowadzane gdy pacjentka jest pozycji leżącej. Ważne jest by krzywizna pessara była skierowana do góry. Większy obwód pessara powinien być podtrzymywany przez dno miednicy. Wskazane jest aby pessar został założony w szczycie pochwy. Wówczas szyjka macicy będzie umieszczona wewnątrz dalszej części pessara.
- Położnik ma możliwość sprawdzenia stopnia uciśnięcia szyjki macicy przez dalszą części obwodu pessara. Gdy pessar został założony – pacjentka powinna wstać i zweryfikować czy pessar jest założony prawidłowo. Wykonanie kilku kroków sprawi, że kobieta będzie czuła, czy bolesne objawy ustąpiły.
- Założenie pessara ułatwi zastosowanie żelu nawilżającego. Preparat nawilżający przyspiesza zakładanie pessara, poprawia komfort pacjentki. Zalecane są preparaty o działaniu przeciwbakteryjnym, nienaruszające naturalnej flory bakteryjnej w pochwie.
- U pacjentek bezobjawowych pessar może być założony do końca ciąży lub do 37. tygodnia ciąży gdy celem jest przeciwdziałanie przedwczesnemu porodowi.
- Pessar może być wyciągany w celu umycia produktu. Jednak jakiekolwiek działania manipulacyjne z pessarem powinny być ograniczone do niezbędnego minimum.
- Założony pessar nie jest przeszkodą ani przeciwwskazaniem do wykonywania badań ultrasonograficznych.
UWAGA: Po rozpakowaniu przyboru, nie ma możliwości dokonania zwrotu.