Dilatory analne - skuteczna terapia dla kobiet i mężczyzn

2022-12-15
Dilatory analne - skuteczna terapia dla kobiet i mężczyzn

Problemy z koordynacją mięśniową i przewlekłym zaciskaniem mięśni dźwigacza odbytu i mięśni łonowo-odbytniczych dna miednicy mogą powodować bolesne punkty spustowe oraz trudności w otwieraniu odbytu. Bolesne problemy jakie mogą pojawić się w związku z tym to zespół dźwigacza odbytu, skurcze mięśni wokół odbytu, ból miednicy, ból odbytu, zaparcia funkcjonalne i zwężenie odbytu lub odbytnicy. Co istotne dolegliwości te mogą dotyczyć każdej płci i bez wątpienia wymagają konsultacji ze specjalistą, który postawi diagnozę i zaleci odpowiednią formę terapii.

Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są dilatory analne. Są to gładkie przybory w kształcie cylindra, a ich zadaniem jest rozluźnienie dna miednicy i zmniejszenie objawów bólu miednicy oraz przywrócenie lub poprawa elastyczność otworu odbytu. Dilatory analne znajdują także zastosowanie w niektórych terapiach przeciwnowotworowych oraz po zabiegach chirurgicznych i operacjach, które mogą wpływać na pojawienie się bolesnych zrostów oraz blizn wokół odbytu. Rozszerzacze odbytnicy są narzędziem często wykorzystywanym w połączeniu z fizjoterapią dna miednicy.

Rozszerzacze odbytu marki Intimate Rose to najmniejsze obecnie na rynku rozszerzacz odbytu dla osób z nadreaktywnością dna miednicy. Zostały wykonane z wysokiej jakości delikatnego i gładkiego silikonu medycznego, dzięki któremu aplikacja dilatora jest wygodna. Dilatory rektalne Intimate Rose zostały zaprojektowane przez lekarza fizjoterapii i certyfikowanego lekarza dna miednicy z potrzeby zapewnienia pacjentom bardziej komfortowego leczenia.

Dilatory Intimate Rose dostępne są w 8 progresywnych rozmiarach zapewniając płynną terapię poprzez delikatne, stopniowe rozciąganie.

Dilatory analne to rozwiązanie idealne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet

Zastosowanie

Wiele osób odnosi sukcesy stosując rozwieracze odbytu w przypadku zaparć, bruzd, nietrzymania stolca, powikłań choroby Leśniowskiego-Crohna/IBD oraz bolesnego stosunku analnego. Osoby ze zwężeniem odbytu lub tkanką bliznowatą po leczeniu raka (chemioterapia, radioterapia, chirurgia) w przypadku raka odbytu, okrężnicy, jajnika, macicy, szyjki macicy, sromu, a czasem piersi również uważają, że leczenie za pomocą rozszerzacza odbytu jest przydatne. Dilatory mogą być pomocne przy objawach dysfunkcji dna miednicy wokół odbytu, do których należą:

 • Ból podczas siedzenia
 • Uczucie skurczów w odbycie
 • Ból lub trudności z wypróżnianiem
 • Stenoza po radioterapii anorektalnej
 • Blizny po operacji
 • Ból po upadku lub kontuzji
 • Ból podczas stosunku analnego
 • Ból w odbytnicy podczas orgazmu
Jak wygląda stosowanie dilatorów?
 1. Każdą sesję należy rozpocząć od umycia rozszerzacza przed użyciem łagodnym mydłem i ciepłą wodą, a następnie osuszenia ręcznikiem.
 2. Warto znaleźć ciche i spokojne miejsce, takie jak łóżko lub mata do jogi na podłodze.
 3. Następnie znajdź wygodną dla Ciebie pozycję. Może to być np. leżenie na plecach z ugiętymi kolanami, leżenie na lewym boku lub głęboki przysiad.
 4. Umieść odpowiednią ilość lubrykantu na bazie wody zarówno na otworze odbytu, jak i na końcówce rozszerzacza. Nie używaj smarów silikonowych lub na bazie ropy naftowej, ponieważ mogą one zniszczyć silikonowy rozszerzacz klasy medycznej.
 5. Wprowadź końcówkę rozszerzacza pod kątem 45-90 stopni do odbytnicy. Oddychaj głęboko, wdychając przez nos i wydychając przez usta, a następnie delikatnie wsuń rozszerzacz do odbytu. Kontynuuj głęboki oddech i z każdym oddechem przesuwaj rozszerzacz głębiej.
 6. Kontynuuj delikatnie, aż do pełnego wprowadzenia rozszerzacza, to znaczy, gdy podstawa obrzeża zetknie się z zewnętrzną skórą odbytu. Pozostań na kilka oddechów, a następnie można usunąć rozszerzacz. Umyj rozszerzacz łagodnym mydłem i ciepłą wodą i dokładnie osusz rozszerzacz.
 7. Gdy rozszerzacz jest łatwy do wprowadzenia, możesz przejść do następnego rozmiaru. 
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Wszystko zgodnie z opisem. Polecam
2024-05-17
Szybko i sprawnie
pixel