Dilatory magnetyczne

2022-03-07
Dilatory magnetyczne

Dilatory to przyrządy do samodzielnych ćwiczeń mających na celu rozszerzenie ścian pochwy. Są one dostępne w kilku progresywnych rozmiarach, co pozwala dopasować je do każdego typu budowy oraz etapu terapii. Stosując je poprawiamy kształt, elastyczność i giętkość tkanek pochwy, dzięki czemu stopniowo eliminujemy ból w obrębie miednicy.

Dilatory znajdują zastosowanie przy bólu podczas stosunku, pochwicy, zwężeniu pochwy, wulwudynii, westibulodynii, plastyce pochwy ze zmniejszeniem pochwy i zbliznowaceniem, przy zmianach spowodowanych przez hormony czy wynikających z radioterapii.

NIE TYLKO ROZSZERZANIE

Standardowe dilatory to gładkie przyrządy podobne kształtem do tamponu, wykonane zazwyczaj z plastiku lub silikonu medycznego. Ich rolą jest jedynie opisane wyżej rozszerzenie ścian pochwy. Czy dilator może oferować coś więcej? Oczywiście. VuVa™ to rozszerzacze z magnesami neodymowymi.

Żelazo jest składnikiem naszej krwi, a każdy jon – lub atom – zawarty w naszych komórkach przenosi tlen i wytwarza impuls elektryczny. Te dwa elementy tworzą nasze własne elektryczne pole magnetyczne. Oznacza to, że gdy ujemna strona magnesu jest umieszczona obok bolesnego obszaru, przyciąga świeżą, natlenioną krew do nerwów i otaczających mięśni. Pozytywne pole energetyczne daje dwa rezultaty: ponieważ magnesy są zasadowe, przeciwdziałają wszelkiej kwasowości w organizmie spowodowanej chorobą, a świeża krew pomaga usunąć wszelkie kwasy z organizmu, co z kolei przyspiesza gojenie, jednocześnie zmniejszając ból.

„Biegun północny” magnesu neodymowego jest często określany przez naukowców medycznych jako „uzdrawiająca strona” magnesu. Zestaw rozszerzacza pochwy VuVa™ zawiera ponad sześćdziesiąt strategicznie rozmieszczonych magnesów neodymowych, które umożliwiają przepływ tego pola kojącej energii do ciała.

Podczas stosowania tego rodzaju dilatorów wydłuża się tkanka miękka, a także rozluźniają się mięśnie i więzadła. Gdy tkanka się rozluźnia, magnesy neodymowe zwiększają przepływ krwi do bolesnego obszaru, łagodząc napięcia. Przyśpieszenie krążenia sprawia, że mięśnie otrzymują odpowiednią ilość tlenu i składników odżywczych, eliminując ból.

BADANIA KLINICZNE

Rozszerzacze pochwy VuVa są jedynymi rozszerzaczami na rynku z badaniem klinicznym przeprowadzonym przez dr Micheal Swor MD, ginekologa specjalizującego się w bólu miednicy. Wyniki badań pokazały, że:

 • 80% badanych zgłosiło zmniejszenie ogólnego bólu po użyciu magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa™.
 • U pacjentek korzystających z magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa™ poziom bólu zmniejszył się średnio o 30% w standardowym teście tamponowym, który jest sposobem klinicznego pomiaru bólu związanego ze stosunkiem seksualnym.
 • Test wacikiem ocenia 11 różnych lokalizacji przedsionka sromu pod kątem bólu. 80% badanych zgłosiło zmniejszenie całkowitej liczby lokalizacji po użyciu magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa™.
 • U pacjentek korzystających z magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa™ poziom bólu zmniejszył się średnio o 28% przy użyciu standaryzowanego testu na wymazy bawełniane, który jest nieinwazyjną miarą bólu pochwy.
 • Ogólny niepokój związany z penetracją pochwy został znacznie zmniejszony u wszystkich badanych.
 • Badane kobiety zgłosiły, że po zakończeniu badania czują się bardziej spokojne o swoje życie seksualne w przyszłości.
 • Badane kobiety zgłosiły, że terapia rozszerzaczem VuVa nie jest bolesnym leczeniem.

Reducing blood viscosity with magnetic fields Physical Review E. Journal. 2011 Jul;84(1 Pt 1):011905. doi: 10.1103/PhysRevE.84.011905. Epub 2011 Jul 12.
Efficacy of static magnetic field therapy in chronic pelvic pain: a double-blind pilot study  American Journal of Obstetrics and Gynecology 2002 Dec;187(6):1581-7. doi: 10.1067/mob.2002.128026

WSKAZANIA

Dilatory magnetyczne mogą być pomocne w przypadku stanów bólowych miednicy,:

Pochwica
Pochwica to mimowolne skurcze mięśni wokół otworu pochwy u kobiet bez nieprawidłowości w narządach płciowych.

Wulwodynia
Pieczenie na ścianach zewnętrznych, wejściowych i pochwy. Czasami określany jako przeszywający, przypominający nóż lub palący ból. Wulwodynia to przewlekły ból sromu bez możliwej do zidentyfikowania przyczyny. Lokalizacja, stałość i nasilenie bólu są różne u osób cierpiących.

Zanik pochwy
Atrofia pochwy to przerzedzenie, wysuszenie i zapalenie ścian pochwy, które może wystąpić, gdy organizm ma mniej estrogenu, powodując ból miednicy i bolesne stosunki podczas aktywności seksualnej.

Zwężenie pochwy
Zwężenie pochwy to zwężenie i/lub utrata elastyczności pochwy.

Dyspareunia
Dyspareunię definiuje się jako uporczywy lub nawracający ból narządów płciowych, który powoduje ból miednicy i bolesny stosunek.

Opieka nad pacjentkami po chemioterapii lub radioterapii
Wiele przewodników dotyczących leczenia rozszerzaczem pochwy zaleca rutynowe rozszerzanie pochwy podczas i po radioterapii miednicy, aby zapobiec zwężeniu. 

Klimakterium
Po menopauzie pochwa staje się bardziej sucha, mniej elastyczna (rozciągliwa), węższa i krótsza. Nazywa się to atrofią pochwy. 

Neuralgia sromowa
Neuralgia sromowa to stan, który powoduje ból, dyskomfort lub drętwienie miednicy lub narządów płciowych.

Agenezja pochwy
Agenezja pochwy to zaburzenie, które może wystąpić, gdy pochwa nie rozwija się, a macica może rozwijać się tylko częściowo lub wcale.

PRZECIWWSKAZANIA

Rozszerzacze VuVa są bardzo bezpiecznym zabiegiem. Dotychczas nie zgłoszono żadnych skutków ubocznych ani problemów zdrowotnych przy stosowaniu magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa. Także w badaniu klinicznym nie zgłoszono żadnych szkodliwych skutków ubocznych. Nie używaj magnetycznych rozszerzaczy pochwy VuVa, jeśli dotyczy Cię którykolwiek z poniższych warunków:

 • masz pompę insulinową, rozrusznik serca, defibrylator lub jakiekolwiek inne urządzenie elektryczne - zapytaj lekarza o stosowanie rozszerzaczy magnetycznych z tymi urządzeniami
 • jesteś w ciąży lub próbujesz zajść w ciążę
 • masz otwarte lub krwawiące rany
 • posiadasz wkładkę domaciczną lub inny rodzaj implantu - skonsultuj się ze swoim lekarzem w sprawie stosowania rozszerzaczy magnetycznych VuVa. 

WSKAZÓWKI STOSOWANIA DILATORÓW MAGNETYCZNYCH

 1. Przed rozpoczęciem stosowania zadbaj o atmosferę, która pozwoli Ci się zrelaksować. Włącz kojącą muzykę lub weź kilka głębokich oddechów.
 2. Połóż się na plecach lub w pozycji embrionalnej, aby uzyskać większy komfort i relaks. Umieść poduszkę między kolanami, aby jeszcze bardziej rozluźnić mięśnie bioder i nóg. Zginając kolana i rozkładając nogi, otworzysz kanał pochwy. 
 3. Aplkuj dilator powoli. Nie ma potrzeby spieszyć się z terapią. Pamiętaj, aby oddychać powoli i staraj się rozluźnić całe ciało. Upewnij się, że nie przyjmujesz za dużo na raz i postępuj zgodnie z zaleceniami specjalisty. Lepsze samopoczucie to maraton, a nie sprint.
 4. Zastosuj lubrykant. Czasami im więcej smaru użyjesz, tym łatwiej jest wprowadzić rozszerzacz.
 5. W przypadku użytku domowego zaleca się stosowanie trzy razy w tygodniu po 15 minut dziennie, do  20-30 minut 1-2 razy dziennie.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Wszystko ok
2024-05-12
zamówienie wysłane błyskawicznie. Dziękuję
pixel