Menopauza - nigdy nie jest za późno na ćwiczenia dna miednicy

2020-03-04
Menopauza - nigdy nie jest za późno na ćwiczenia dna miednicy

Wraz z wiekiem, w okresie spadku hormonalnego przed, a także po menopauzie tkanki mają tendencję do rozluźniania mięśni. Dotyczy to także mięśni dna miednicy, dlatego w tym czasie mogą pojawić się problemy z nietrzymaniem moczu. Nie musisz się martwić, że zmiany jakie pojawiły się w obrębie dna miednicy, są nieodwracalne.
 
Nigdy nie jest za późno na ćwiczenia, a spośród dostępnych metod leczenia i treningu możesz znaleźć coś dla siebie.
 
Nigdy nie jest też za wcześnie - okres przed menopauzą to doskonały czas na zadbanie o swoje ciało, co pozwoli przygotować się na zmiany i zapobiec pojawieniu się silnych dolegliwości. Trenując mięśnie brzucha i dna miednicy wzmocnisz je, co być może pozwoli uniknąć pojawieniu się epizodów związanych z nietrzymaniem moczu czy wypadnięciem narządów, a także utrzyma Twoje życie seksualne na wysokim poziomie.


Oczywiście nie wahaj się porozmawiać z lekarzem, położną lub fizjoterapeutą. Możesz omówić z nim wybraną przez siebie formę ćwiczeń. Co jeszcze możesz zrobić, aby łagodnie przejść przez okres menopauzy?

Odpowiednia dieta podczas menopauzy
 

 
Sięgaj po pokarmy bogate w składniki odżywcze: białka, składniki mineralne, czy witaminy. Ograniczaj także cukry, gdyż przyrost masy ciała może być czynnikiem, który przyczyni się do pojawienia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Menopauza a aktywność fizyczna
 
 

Aby pozostać w formie, pamiętaj, aby poruszać się tak często, jak to możliwe. Uprawiaj wybraną aktywność fizyczną, a także regularnie trenuj mięśnie dna miednicy. Będziesz czuła się lepiej ze sobą, a także będziesz bardziej pewna siebie i spokojna.
 

Trening mięśni Kegla
 
 

Codziennie trenuj mięśnie dna. Wybierz ćwiczenia, które najbardziej Ci odpowiadają, aby utrzymać mięśnie. Możesz także skorzystać z bogatej oferty urządzeń i przyborów do ćwiczeń tej partii ciała. Dzięki nim szybciej osiągniesz rezultaty.    

Niech nic nie zaburzy Twojej drugiej młodości!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1133 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-11
Szybka. Rzetelna.
2024-06-09
.
pixel