Wibracje - trening mięśni dna miednicy - terapia nietrzymania moczu i dolegliwości bólowych

2021-05-14
Wibracje - trening mięśni dna miednicy - terapia nietrzymania moczu i dolegliwości bólowych

Trening wibracyjny pozwala otrzymać świetne rezultaty w terapii dna miednicy. Polega na wykorzystaniu wibracji do stymulacji mięśni dna miednicy, co pomaga poprawić ich siłę i wytrzymałość. Znajduje zastosowanie przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, czyli schorzenia, które dotyka wiele kobiet, szczególnie po ciąży i porodzie. Wibracja pozwala poprawić stan mięśni, co przyczynia się do poprawy kontroli nad nietrzymaniem moczu.

Ponadto, terapia wibracyjna jest również skuteczną metodą w leczeniu bólu związanego z dnem miednicy. Dolegliwości bólowe związane są najczęściej ze wzmożonym napięciem mięśni, więzadeł lub powięzi. Wibracje mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni, co z kolei przynosi ulgę i redukuje ból. 

Wibracja może być stosowana jako samodzielna terapia lub jako uzupełnienie innych metod, takich jak biofeedback, trening mięśni dna miednicy, elektrostymulacja mięśni czy masaż. Wibroterapia może być wykorzystywana zarówno w gabinecie terapeutycznym przez fizjoterapeutę, jak i w warunkach domowych, korzystając z specjalistycznych urządzeń do wibracji takich jak np. masażer mięśni Pelvic Wand.

Po ogromnym zainteresowaniu jednym z naszych rozwiązań posiadającym opcję stosowania wibracji, zdecydowaliśmy się przybliżyć Wam temat jej zastosowania w leczeniu dolegliwości ze strony miednicy. 

 

Ból w obrębie miednicy

Dolegliwości bólowe związane ze zbyt dużym napięciem mogą pojawić się u kobiet uprawiających sport wyczynowo, a także u tych z nas, które są narażone na dużą ilość stresu. Życie w ciągłym biegu, wszystko na wczoraj, a na dodatek za mało, za wolno, za słabo. Taki tryb życia sprawia, że układ nerwowy jest stale pobudzony, co przekłada się na pracę mięśni.

 

Objawy zbyt dużego napięcia mięśni Kegla

 • nietrzymanie moczu (tak, tak, dolegliwość ta występuje nie tylko przy osłabionych mięśniach)
 • ból podczas stosunku czy wkładania tamponu
 • zaparcia
 • bóle w okolicy miednicy i brzucha
 • bóle w dolny odcinku kręgosłupa
 • silne bóle menstruacyjne

 

Do czego w ćwiczeniach Kegla potrzebne są wibracje?

Wibracje czyli delikatne drgania, które są coraz bardziej popularne w fizjoterapii uroginekologicznej, mają na celu zwiększenie czucia i wzmocnienie mięśni, co prowadzi do lepszej kontroli nad nimi. Ta metoda leczenia może również pomóc w rozluźnieniu mięśni i zmniejszeniu napięcia w okolicy miednicy. Ostatecznie, regularne ćwiczenia MDM mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu problemów takich jak ntm, ból czy wypadanie narządów miednicy. Wibroterapia, szczególne w połączeniu z masażem, działa rozluźniająco i niezwykle kojąco. Mało tego poprawia ukrwienie, co przekłada się lepsze odżywianie tkanek. Idąc dalej tym tokiem, wibracja może w znaczny sposób wpłynąć na poprawę jakości życia seksualnego i intensyfikację doznań oraz poprawić jakość życia.

 

Kiedy warto stosować trening wibracyjny w terapii mięśni dna miednicy?

 • niewłaściwa praca mięśni 
 • ból podczas stosunku, przy aplikacji tamponu lub podczas badania ginekologicznego
 • bolesne miesiączki
 • stan po porodzie - praca z blizną
 • przygotowanie do porodu
 • nietrzymanie moczu

 

Wibracje a rozluźnianie dna miednicy

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli na rozluźniający masaż połączony w wibracją jest masażer mięśni Pelvic Wand Intimate Rose. Pelvic Przyrząd znajduje zastosowanie w masażu łagodzącym różnego rodzaju ból w obrębie miednicy. Dodatkowo wibracje dostępne w 10 różnych częstotliwościach Hz, pomagają poprawić krążenie i poprawić pracę mięśnie dna miednicy, zapewniając maksymalne gojenie i złagodzenie bólu w obrębie krocza, co jest korzystne w leczeniu i przywracaniu funkcji mięśni.

 

 

Wyjątkowy kształt masażera pozwala dotrzeć zarówno do powierzchownych, jak i najgłębiej i najtrudniej dostępnych mięśni łonowo-odbytniczych. Pelvic Wand może być stosowany dopochwowo oraz doodbytniczo. Zakrzywiony, spiczastym koniec jest pomocny w masowaniu punktów spustowych bliżej wejścia do pochwy lub odbytnicy. Dłuższy, zaokrąglony koniec jest dedykowany do głębokich, tkliwych punktów w odbytnicy lub pochwie.

Wibrujący masażer jest idealnym rozwiązaniem dla osób z różnymi objawami bólowymi miednicy, a także dla tych, które przeszły operację w obrębie miednicy lub jamy brzusznej, chemioterapię lub doświadczyły atrofii z powodu zmian hormonalnych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.81 / 5.00 1133 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-09
.
2024-06-08
Polecam ten sklep, szybka wysyłka!!
pixel